You are here: Home > Noor Ballett Fouettè > Mis koht on Noor Ballett Fouettè?

Mis koht on Noor Ballett Fouettè?

Noor Ballett Fouettè on: sõbralikud tantsijad alates kõige pisematest kuni suurteni välja, ihu ja hingega oma tööd armastavad inimesed ning täiuslikkuseni lihvitud tantsusammud.

 

Uksest sisse astudes tervitab sind meie alati särav ja rõõmsameelne Ann Haaristo, kellel  jätkub alati positiivsust ka kõige raskeima probleemi lahendamiseks, imetabaste  vahetekstide tegemiseks üritustele, õnnetute lohutamiseks, argade julgustamiseks ning pärimiseks, kuidas läheb kasvõi kõige pisema tantsija emal, vennal või koduloomal. Tema poole võib alati pöörduda ning abi on garanteeritud!
Kooli juhib väga väljapeetud Svetlana Veiler, kelle uhke baleriinihoiaku taga peitub suur süda ja tohutu armastus oma kooli, laste ja eriti balleti vastu. Heaks näiteks on kasvõi iga-aastased peod, kus ta ise alati tegevustes kaasa lööb ning laste säravad pilgud Svetlanaga ringis tantsides.
Tantsusamme seab Svetlana koreograafist abikaasa Tõnu Veiler
Ma ei tea küll ühtegi  väikest ega suurt baleriini, kes Tõnule meeltmööda olla ei tahaks. Kõik pingutavad, et teenida välja tähelepanu ning kiitus ja seda jagatakse neile edusammude korral ohtralt.
Kui Tõnu on balletikoolis kohal, siis valitseb seal kohe eriline õhkkond ning seda on näha ja tunda igal sammul.

Meie kõige pisemaid baleriine õpetavad Mall ning Ksenia.

4-5 aastased

Kes suudab ka kõige pisema rübliku panna end kuulama, istuma hiirvaikselt lava taga ning särama, kui õige aeg on käes? See on meie Mall Noormets. Malli tunnist ei tulda halva tujuga. Ja miks peakski? Tema saab aru, et iga pisike vajab mängimisaega, niisiis koosnevad tunnid, lisaks tähtsatele balletielementidele, ka hästi korraldatud mängudest.
Balletistuudiost kooliossa minnes jäävad kõik suure armastusega teda meenutama.

Väikesed 3-aastased baleriinid

Väikesed 3-aastased baleriinid Mall-iga 2007 jõulud

Ksenia Chamova õpetab meie vene balletistuudiot, lasteaiarühmasid ning annab ka koolirühmadele placementi ehk venitustunde. Samuti on IB klassikalise tantsu õpetaja.
Noor hõbluke baleriin, kellest õhkub erilist sära.
Olgugi, et placement oma eripäralt ei ole kindlasti laste lemmikala ning ehk peale tunde ninagi kirtsutatakse, siis ometi minnakse järgmisel nädalal säravate silmadega uuesti Ksenia juurde. Kes pingutab – see saab kiita!
IA ning IC klassikaõpetaja on meie oma kooli vilistlane, kuulus baleriin Mari Kõiv (end. Savitski).
Tema tunnis peab kõik olema perfektne, nagu ballett ise: juuksed korralikult siledas krunnis, sussidelt kadunud kummilipsukesed ning trikoo all aluspesu võib olla vaid peidetud kujul. Üks õige balletiõpetaja oma ehedal nõudlikul kujul.
Samas treeningute vaheajal võib teda sageli leida lastega rääkimast või kõhuli põrandal lauamängu mängimast. Lapsed hindavad ning armastavad teda.
Pantomiimi annab Regina Rebane.
Laste säravatest pilkudest ning õhinast on juba riietusruumis aru saada, mis tund järgmisena tuleb.
Ülejäänud nädala etendatakse üksteisele värvikalt, mis moodi üht või teist looma peaks kujutama ning mida täpselt Regina neile õpetas. Tema tundide põhjal õpitud liigutuste alusel valmivad pisemate rühmade tantsunumbrid.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

2 Responses to “Mis koht on Noor Ballett Fouettè?”

  1. Katariina says:

    Aga I B? Ksenia on ka I B klassikaõpetaja.

Leave a Reply

//