You are here: Home > Üldine > Mida ei ole soovitav baleriinidel teha

Mida ei ole soovitav baleriinidel teha

Iga laps tahab joosta-mängida-hüpata.

Kuid väikestel baleriinidel, on treeningu spetsiifika tõttu, omad riskid.

Soovitused on pigem alates balletikoolieast, aga kasulikud ka pisematele.

Täiesti ebasoovitavate asjade nimekirja etteotsa tuleb asetada uisutamine(seda nii jääl kui ka rulluiskudega). Miks? Sest see treenib valesid lihaseid ning lisaks soodustab jalalaba balletiks ebasobivat arengut. Põhimõte on selline: mida rohkem uisutada, seda kehvemaks lähevad klassikalise balleti paljud elemendid. Nii, et kui ballett teeb uisutamist paremaks, siis vastupidi see kahjuks ei ole.

Teiseks: Batuudid-eks nendega on jällegi risk kõikidel, kuid treenivatel baleriinidel veidi suurem. Esiteks on nad neiueast alates väga haprad. Lisaks ei tohi seljaihased olla liiga tugevad, vastasel juhul ei saaks nad piisavalt painduda.
Nõrgemad seljalihased tõstavad jällegi riski saada batuudil viltu hüpates vigastusi(vaagna või selja omasid). Meil on see 2 korda läbitud.

Külmalt või viltu venitada: Täiesti välistatud! Kui laps või vanem ei oska, siis tuleb enne õpetajalt täpselt järgi küsida kuidas-mis-osa-peab-asuma. Viltu venitatud spagaat võib viia täiskasvanueas skolioosi tekkeni. Spagaat peab olema ainult ja ainult varba otsast kuni puusakinnituseni täiesti õigesti. Külmalt venitatud laps(eeldusel, et tal ei ole juba loomulik paindumine), viib varem või hiljem lihasvigastusteni. Tuletan kõigile meelde, et korra viga saanud lihas ei ole kunagi samas seisukorras, mis päris vigastusteta ja iga järgnev vigastus tekib juba kiiremini.

Varvaskingadel iseseisvalt treenida enne, kui on õpetajalt selleks loa saanud. – Miks? Sest varvaskingatöö on nii, nagu iga teinegi balletielemendi õppimine. Algab a-st ja o-st ja lõppeb raskemaga. Selleks, et üldse kuskile jõuda, peab algus olema tehtud õieti. Esimeseks elemendiks on tavaliselt poolvarvastelt varvastele tõus. Ja seda ikka õige nurga alt. Valesti treenitud elementi on hiljem väga raske õigeks õppida, sest iga treening jääb lihasmällu.
Mis teha kui lapsele peale vaadates on tekkinud mulje, et midagi on seljas-õlgades valesti? Selleks on soovitav käia baleriinidega kord aastas osteopaadi juures, kes paneb paika nende luud-liigesed ja annab soovitusi edasiste lihastreeningute osas.

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Leave a Reply

//