You are here: Home > Noor Ballett Fouettè > Kuidas lapsest kasvab neiu ehk 6-aastat Noor Ballett Fouettè-d.

Kuidas lapsest kasvab neiu ehk 6-aastat Noor Ballett Fouettè-d.

Annaliisa läks balletikooli kui oli 3a ja 5kuud vana ehk siis septembri lõpus 2007

Miks NBF? Ainus koht kuhu nii pisikesi tol ajal võeti. Ja kui kord sinna läksime, siis ei näinud ka põhjust stuudiot vahetada.

Miks ballett? Arsti soovitusel lihaste ja jalgade arendamiseks.

1. aasta:  Õpetaja Mall Noormets-üdini positiivne ja armas inimene. Annal tekkis temaga kohe väga hea klapp.
Pool aastat olin tal ise alati uksetaga ootel juhuks kui midagi peaks vaja olema. Üks ja ainus tagasilöök tuli siis, kui tal jaanuaris, kord enne seda õnnestus vanaema moosida teda poole tunni pealt ära viima. Järgmisel korral ei olnud ta nõus uksest ka sisse minema. Õnneks aitas meid õpetaja Mall, kes ta süles sisse viis ja 10 sekundiga oli rahu majas. Peale tundi sai tehtud kokkulepe, et makstud kuust on käia veel 2 korda ja pärast võib ta valida kas soovib jätkata või ei. Järgmise kuu alguses ei olnud mingit juttugi, et ta tahaks enam ära minna. Pilt on tehtud jõuluajal 2007.  Kuna meil õnnestus ummikusse jääda, siis algaja emme ei suutnud lapsele kiiruga soengut pähe teha enne kui tund peale hakkas.

2.aasta ehk EBS keskmised: Tagasilööke ei olnud, kõik läks kenasti rütmis.   Esinemised; ballett “Inetu pardipoeg” maitsva päevakoera sabaots

http://www.youtube.com/watch?v=C8-Czb0KUIQ – katkend balletist.

3. aasta ehk EBS suured – emme jõudis selleni, et õppis Malli-lt küsides selgeks “päris õige balletikrunni” tegemise. Müstiline kuidas neid “imelikke krunninõelu” tegelikult ka saab kasutada soengu püsima panemiseks Esinemine: ballett “Inetu Pardipoeg” põrsake.

4. aasta ehk EBS suured: Esinemised: ballett “Veealune Kuningriik” meresiilikud. Aasta lõpus olid katsed balletikooli. Hetkekski ei tekkinud kahtlust kas ta soovib sinna proovida või mitte. Sisse saamine oli väga positiivne tema jaoks.

5. aasta ehk 1A  . Lemmikud tunnid olid pantomiim ja placement. Head õpetajad teevad isegi kõige raskemad tunnid toredaks. Esinemised: NBF 20 balletigaala: “Pingviinid” ja “Lõpumarss”

6. aasta ehk 1B Esinemised: “Kikuri variation by Tija-Mare Sihvart”, “Lollipop”(enda koreograafia) “, pingviinid “Päkapikkude Imeline Reis Ümber Ilma” tuul balletistuudio jõulutunnis,  balletigaala “Tantsides me elame” – vaheklipid “Stange” ja “Tüdrukud nukuga”, Valss, “Tule õue”, “Torud ja ämblikud”, “Lõpumarss”

    

 

Nüüd oleme jõudnud 7. aasta algusesse. Edukalt on läbitud 1. balletilaager, suvel selgeks harjutatud mõned tantsud. Ja kõik on uus septembrikuus. Meie ühte hoidvasse laste-ja emmede gruppi lisandusid mõned toredad uued näod ning meil on ka uus õpetaja. Viimase üle on Annaliisal erakordselt hea meel, nii, et ta ei jõua ära oodata millal treeningud päriselt juba peale hakkavad.

 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Leave a Reply

//